Orthopedic Care

St. Luke’s All-Star Nominees

All-Star Awards

St. Luke’s University Health Network celebrate an extraordinary group of athletes, team and coaches – our St. Luke’s All-Stars!


ALL-STAR FEMALE TEAM NOMINEES

  • Parkland Girls’ Volleyball Team
  • Bangor Area Girls’ Field Hockey Team
  • Parkland Girls’ Soccer Team
  • Lehigh Valley United 2002 Girls’ Black Soccer Team
  • Northampton Area Girls’ Basketball Team


ALL-STAR MALE TEAM NOMINEES

  • Liberty High School Wrestling Team
  • Freedom High School Boys’ Soccer Team
  • Notre Dame Football (Green Pond)
  • Lehigh Valley United 2000 Boys’ Black Soccer Team
  • William Allen Boys’ Basketball Team


ALL-STAR COACH NOMINEES

  • Alfred Haddad, Parkland High School Girls’ Soccer Team
  • Bill Strauss, Parkettes National Gymnastics Club
  • Doug Snyder, William Allen Boys’ Basketball
  • Bobbi Jo Powell, Easton Area High School Cross Country, Track and Field
  • Sue Butz-Stavin, Emmaus Girls’ Field Hockey Team


ALL-STAR SPORTS MEDICINE PROVIDER NOMINEES

  • Dr. Gregory Carolan, St. Luke’s Orthopedic Care
  • Jerry Dancho, athletic trainer, Quakertown Community School District
  • Liz Del Re, athletic trainer, East Penn School District
  • Dr. Nicholas Avallone, St. Luke’s Orthopedic Care
  • Kristen Topping, Physical Therapy at St. Luke’s
  • Dr. Maheep Vikram, St. Luke’s Orthopedic Care


ALL-STAR CLUB SPORTS NOMINEES

  • Madison Orobono, WC Eagles Field Hockey
  • Blake George, Lehigh Valley Revolution Baseball
  • Matt Martinez, Lehigh Valley Revolution Baseball
  • Katie Leary, Parkettes National Gymnastics Club
  • Adam Finkbiner, Lehigh Valley Revolution Baseball


ALL-STAR AGAINST ALL ODDS NOMINEES

  • Gage Dannecker, William Allen High School - Football, Wrestling, Swimming, Track and Field
  • Ava Hanna, Parkland High School Girls’ Soccer Team
  • Anthony Myers, Berks Catholic High School Football Team
  • Nate Petke, Lehigh Valley Revolution Baseball
  • Alex Ocasio, Parkland High School Football and Powerlifing


ALL-STAR DIFFERENCE MAKER NOMINEES

  • Joseph Ozgar, Easton Area High School, Cross Country, Track and Field
  • Lauren Morrow, Easton Area High School Girls’ Soccer Team
  • Lina Perugini, Liberty High School Girls’ Volleyball Team
  • Megan Starck, Warren County Technical School, Bowling Team
  • Jenna Rogers, Northampton Area High School Basketball Team


ALL-STAR FEMALE ATHLETE NOMINEES

  • Rylee Donaldson, Salisbury High School Girls’ Soccer Team
  • Alexa Westley, Warren Hills Regional High School Cross Country, Track and Field
  • Olivia Snyder, Southern Lehigh High School Girls’ Basketball Team
  • Lydia Bottelier, Palisades High School Track and Field
  • Lina Perugini, Liberty High School Girls’ Volleyball Team
  • Chelsea Gravereaux, Emmaus High School Swim Team


ALL STAR MALE ATHLETE NOMINEES

  • Cole DeFranco, Notre Dame High School (Green Pond) Football Team
  • Joseph Ozgar, Easton Area High School, Cross Country, Track and Field
  • Jack Stagaard, Phillipsburg High School Football Team
  • William Mirams, Notre Dame High School (East Stroudsburg) Golf Team
  • Tristan Wheeler, Freedom High School Football Team
  • Michael Kistler, Northampton Area High School Wrestling Team